Mahle Filtre | İraz Otomotiv

MAHLE Hava Filtreleri

Filtrelenmemiş hava yanma odasına girmeden önce, motor bölmesinden beslenmeli ve mümkün olduğunca verimli bir şekilde kir parçacıkları temizlenmelidir.

Paket kısıtlamaları arttıkça, özellikle parçacık tutma verimi açısından daha yüksek filtrasyon performansı gerektirir. Bu eğilim, yüksek performanslı filtrelerin, daha karmaşık akış rehberliği tasarımının ve yeni filtre elemanı kavramlarının kullanılmasını gerektirir.

Plastikleştirilmiş filtre elemanları alanında bir teknoloji lideri olan MAHLE, geniş bir tasarım yelpazesi çeşidi ile herhangi bir ambalaj kısıtlamasına esnek bir şekilde tepki verebilir.

 

MAHLE Yakıt Filtreleri

Yakıt yönetimi için MAHLE ürün yelpazesi yakıt filtreleri, su ayırma sistemleri, yakıt ısıtıcıları ve aktif karbon kutuları gibi ürünleri içerir.

Yakıt filtresi modülleri benzin ve dizel yakıtlarını yanma işlemi için verimli bir şekilde hazırlar. Bu amaçla, yüksek ayrımlı filtre malzemeleri kullanırlar ve gelişmiş bir işlevsellik kapsamı içerirler. Benzin filtrelerindeki yakıt basıncı, yakıt filtresine entegre edilmiş bir basınç regülatörü ile ayarlanabilir.

Dizel motorlar için, MAHLE yakıt filtresi modüllerinin işlevsel aralığı çok daha karmaşık olabilir. Yakıt örneğin soğutulabilir veya ısıtılabilir veya yakıtın su içeriği ayrılabilir.

 

MAHLE Yağ Filtreleri

Kompleks yağ filtresi modüllerinin geliştirilmesi ve üretimi, uzun süredir MAHLE’nin temel yetkinliklerinden biri olmuştur. “Motor yağlama ve soğutma” genel sistemi dikkate alındığında, diğer pek çok fonksiyon yağlama yağının filtrasyonu ve soğutulması ile birlikte entegre edilebilir. Bunlara yağ sisi ayırımı, basınç ve sıcaklık kontrolü için sensörler, yağ basıncı ve krank karteri basınç regülasyonu ve isteğe bağlı bir yakıt soğutucu karışımı dahildir. En gelişmiş malzemelerin (özellikle yüksek performanslı plastikler) entegrasyonu ve kullanımı sayesinde önemli maliyet ve ağırlık tasarrufu sağlanabilir. Kolayca yenilenmesi ve atılması tamamen eskimeyen ekolojik filtre elemanları artan bir kullanım görmektedir.