Mahle | İraz Otomotiv

MAHLE Piston

Modern benzinli ve dizel motorlarda pistonların üzerindeki termal ve mekanik yükler, özellikle yüksek çıktı seviyelerine bağlı olarak büyük bir artış gösterdi. Ayrıca, pistonların motor verimliliğini artırması, örneğin ağırlık ve sürtünmeyi azaltması amaçlanmıştır. MAHLE ürün yelpazesinde, her iki yanma türü için de yakıt tüketimini azaltmaya katkıda bulunan yüksek stres dirençli pistonlar bulunmaktadır.

 

MAHLE Termostat

Motorlar ve yardımcı parçalar, sadece belirli işletim sıcaklıklarında az aşınır ve enerji tasarrufludur. Akıllı soğutucu akışı kontrolü sayesinde optimal sıcaklığa daha çabuk ulaşır ve sabit tutulur. Bu prosesi merkezinde termostat parçasında termal genleşme elemanına sahip soğutucu termostatları yönetir.

 

MAHLE Turbo

Egzoz gazı turboşarjerlerinin yüksek verimli yanmalı motorlarda önemi giderek artmaktadır. Egzoz gazı turboşarjı olmaksızın, benzinli motorların küçültülmesi düşünülemez. Neredeyse tüm modern dizel motorlar turbo şarj edilir. Turboşarjlar, mükemmel bir tork eğrisi ve yüksek motor çıktısı garanti eder. Ayrıca, daha katı emisyon limitlerine uymak için vazgeçilmez unsurlardandır.

MAHLE, Haziran 2008’den bu yana ortak girişim olan Bosch Mahle Turbo Systems ile kalkınma ve üretim ağırlıklı olarak çalışmaktadır.